تبلیغات
downlods.ir|برترین سایت دانلود و آموزش فارسی - چگونه رایانه را با برنامه ریزی خاموش کنیم؟
چگونه رایانه را با برنامه ریزی خاموش کنیم؟ | ترفندهای سیستم عامل ,
بعضی وقت ها نیاز داریم که در یک زمان مشخص رایانه خود را خاموش کنیم. مثلاً رایانه پس از 2 ساعت استفاده، به طور خودکار خاموش شود. برای این منظور نرم افزارهای بسیاری وجود دارد ولی اگر بخواهیم با استفاده از ویندوز این کار را انجام دهیم باید مراحل زیر را طی کنیم>
1- به منوی Start می رویم و سپس Run را انتخاب می کنیم تا پنجره ی آن باز شود.
2- عبارت shutdown -s -t TIME  را تایپ می کنیم و سپس دکمه Ok را فشار می دهیم، البته باید به جای کلمه ی TIME مدت زمان مورد نظرتان را که می خواهید رایانه پس از ۀن خاموش شود بر حسب ثانیه بنویسید. برای مثال برای خاموش شدن خودکار رایانه پس از 2 ساعت باید این گونه تایپ کنیم:
 shutdown -s -t 7200
پس از وارد نمودن این عبارت روی Ok کلیک می کنیم، پنجره ای باز می شود که زمان سنج آن به طور معکوس کار می کند تا به صفر برسد و در نهایت رایانه خاموش می شود.
اگر در میان کار تصمیم به لغو این کار داشتید، می توانید برای متوقف شدن زمان سنج دوباره به منوی start رفته و پس از اجرای run، دستور shutdown -a را وارد نموده و ok کنید.
این ترفند برای کسانی که رایانه آنها مشکل ویروسی دارد و پس از یک دقیقه خاموش می شود، نیز کاربرد دارد.

مهندس امیر کمالی فرد a.kamalifard@yahoo.com

نوشته شده توسط خانم دیندوست در سه شنبه 22 آبان 1386 و ساعت 11:11 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ سایت تخصصی دانلود+ تالارهای گفتمان پی سی فروم+ ویرایش فایلهای صوتی با WavePad 3.05+ غیرقابل اجرا کردن رجیستری در ویندوز ، برای امنیت بیشتر+ دانلود فیدخوان 3+ دانلود فیدخوان 2+ تاثیر قایروال در کامپیوتر+ دانلود فیدخوان ۱+ Flock 1.0.1+ هر صدایی که بخواهید!+ Mozilla Firefox 2.0.0.10+ Comodo Firewall Pro 3+ AVG Anti-Virus Free Edition 7.5.503+ Vista Transformation Pack 7+ Orbit 2.4.2

صفحات: